Osnovni podaci

Puna tvrtka: Jadranski naftovod, dioničko društvo
Skraćena tvrtka: JANAF, d.d.
Sjedište: Miramarska cesta 24, 10000 Zagreb, Republika Hrvatska

Trgovački sud u Zagrebu MBS: 080118427
MB: 3334171
OIB: 89018712265
Temeljni kapital: 2.952.437.940,00 kn podijeljen u 1.007.658 redovnih dionica vrijednosti 2.930,00 kn.

Transakcijski računi:
ZAGREBAČKA BANKA d.d:  HR9723600001101377267
PRIVREDNA BANKA d.d.:  HR4523400091100125889
RAIFFEISENBANK AUSTRIA d.d.:  HR0324840081100533583
ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK d.d.:  HR9324020061100258296
HRVATSKA POŠTANSKA BANKA:  HR2023900011100017632
AGRAM BANKA:  HR3724810001100103989
ADDIKO BANK d.d.:  HR8125000091101301585
CROATIA BANKA d.d.:  HR5124850031100270952
OTP BANKA:  HR9324070001100659998


Vlasnička struktura

Oblik vlasništva: Dioničko društvo u mješovitom vlasništvu s većinskim državnim kapitalom.

Jadranski naftovod d.d.- struktura dioničara na dan 31.08.2020.:

VLASNICIUKUPAN BROJ DIONICAPOSTOTAK
MINISTARSTVO DRŽAVNE IMOVINE / HZMO375.44037.26%
CERP264.81226.28%
MINISTARSTVO DRŽAVNE IMOVINE (0/1) / REPUBLIKA HRVATSKA150.84414.97%
INA D.D. 118. 85511.80%
HEP D.D.53.9815.36%
OTP BANKA D.D. / AZ OMF KATEGORIJE B22.0992.19%
ADDIKO BANK D.D. / PBZ CO OMF - KATEGORIJA B4.2740.24%
ZAGREBAČKA BANKA D.D. / AZ PROFIT OTVORENI DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND1.8590.18%
OTP BANKA D.D. / AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND KATEGORIJE A1.3740.14%
UNION D.D.1.3470.13%
MALI DIONIČARI12.7731.27%
UKUPNO1.007.658100.00

  • Izvor: Izvještaj SKDD-a 31.08.2020.